Рекомендації щодо застосування геотекстилю

Геотекстиль - відносно новий універсальний матеріал, застосування якого стало можливим у багатьох сферах завдяки його міцності, підвищеної зносостійкості і хорошим показникам міцності на розрив і розтяг. Практичний матеріал здешевлює будівництво і продовжує термін служби конструкцій. Геотекстиль став незамінним в сільському господарстві і садівництві, без нього неможливо обійтися при будівництві автомобільних і залізних доріг, тунелів, гідротехнічних споруд, тротуарів, при влаштуванні дренажних систем, при прокладанні підземних комунікацій.

Вибір геотекстилю за його способом виготовлення і по щільності залежить від проведеного передбачуваного виду робіт і технічних вимог, що пред'являються до цього виду геотекстилю.

Чим вище навантаження на покриття - тим вище щільність геотекстилю.

Щільність 100-150г / м2 - при облаштуванні газонів, декоративних водойм, для поділу шарів грунт-щебінь-відсів-пісок, дренажні системи, вимощення, інверсійна покрівля (захисна геомембрана), садові доріжки, спортивні майданчики зі штучним газоном, спортивні майданчики з натуральною травою, схили.

Щільність 180-200г / м2 - при будівництві фундаментів, тротуарів , штучних водойм, для захисту гідроізоляційних мембран, при організації дренажних систем, як розділяє шар грунт-щебінь-осів-пісок, дорожні роботи, автостоянки, дорожнє полотно, схили, укриття теплолюбних рослин.

Щільність 250г / м2 – будівництво фундаменту будівлі, при мощенні тротуарної плитки, будівництво парковки, при будівництві доріг для легкових автомобілів, для зміцнення схилу, Гідротехнічні роботи, штучні водойми, водосховища, дренаж.

Щільність 300г / м2 - при будівництві автомобільних доріг, магістралей, доріг для вантажного і технологічного транспорту, автостоянки з важкою технікою, доріг загального призначення, як армуючий шар при зміцненні насипів і схилів, як захисний шар при укладанні геомембрани, ПВХ мембрани, георешітки.  


Основними перевагами геотекстилю є: простота монтажу, екологічність, доступна вартість, міцність, універсальність, довговічність.